Tolga Keserci

Tolga Keserci ( d: 30 Eylül 1985 ) Bir Türk yerel internet televizyonu Trakya Burada TV) kurucusu, girişimci, eğitimci
İlk Yılları
Aslen Ankaralı olan Tolga Keserci, babasının asker olması sebebiyle o yıl görev yeri Elazığ’da dünyaya geldi. 2 yaşındayken babasının Ankara’ya tayini çıkması sebebiyle ailesi ile birlikte Ankara’ya yerleşti. Babasından etkilenerek küçük yaşlarda asker olmaya karar verdi ve 1999 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Sağlık Astsubayı dalını kazanan ülke çapında ilk 20 kişi arasında oldu.

Askerlik Hayatı
GATA’da aldığı 4 yıl eğitim neticesinde 2003 yılında göreve başladı. Yaklaşık 11 yıl boyunca Türk Silahlı Kuvvetleri çatısı altında ülkenin dört bir yanında görev yaptı. 15 yıllık zorunlu hizmetin 10 yıla düşürüldükten sonra 2014 yılında istifasını verdi.

İş Hayatı
Askerlik görevinden ayrıldıktan kısa süre sonra Lüleburgaz’daki bir ilk yardım eğitim merkeziyle çözüm ortaklığına girişti. Çevre ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı denetiminde, İş sağlığı ve güvenliği kapsamında, Sağlık Bakanlığı Onayı ile Kırklareli’nde eğitim veren yetkili bir eğitmen oldu. Daha sonra eğitim hayatını geliştirerek çeşitli seminerler ve akademilere katılım sağlayarak yaşam koçluğu eğitimini tamamladı. Bu sayede eğitim ve danışmanlık kategorisinde yeni bir faaliyet alanına giriş sağlamış oldu.

Aynı yıllarda dijital dünyanın gelişmeye başlaması ile birlikte, dijital bir firma rehberi kurma fikriyle Trakya Life projesine adım attı ve firma rehberi formatında bir dergi çıkardı. Sosyal medyanın hızla gelişmeye başlaması akabinde hem firma rehberi hem de haber paylaşım platformu olan Trakya Burada adlı internet sitesini ve ona bağlı sosyal medya hesaplarını kurdu.
Sosyal Medyada canlı yayın yapabilme imkânının oluşması ile Lüleburgaz’da ilk sosyal medya televizyonu olan Trakya Burada TV’yi kurarak sosyal medya üzerinden yerel televizyonculuk hayatına başladı. Formatı, insanlar ve meslekler arası bilgi akışını sağlamak ya da özelleştirilmiş tanıtım olarak da değerlendirilen Trakya Burada TV’de yerel gündemi ele alan röportajlar, kendi kategorilerine hakim kişilerin konuk edildiği canlı yayın programlarının yanı sıra bölgesel amatör lig mücadelesi veren takımların canlı karşılaşmalarının bir Lig TV spikerinin sunumuyla yayınlanması ile de spora katkıda bulunmuştur. Beraberindeki ekiple oldukça yenilikçi bir sistem olan freelance yani serbest zamanlı çalışma sistemini seçti ve uyguladı.
Tolga Keserci, yerel internet televizyonunun yanı sıra Medya Marka Danışmanlığı, Yaşam Koçluğu gibi alanlarda bilgi ve tecrübelerini kişilerle paylaşmaktadır.
Özel Hayatı
Tolga Keserci, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.